Torba spakowana, pieniądze dumnie wypełniają zawartość portfela, lista największych atrakcji wakacyjnego kurortu przygotowana. Czyżby pozostała jeszcze tylko mała obawa, że nocleg, który wybrałeś na wakacyjny urlop może nie spełnić Twoich oczekiwań? A może wybór miejsca zakwaterowania wcale nie jest taki istotny?
Przedstawiamy kilka sytuacji, które mogą przekonać Was, że wybór miejsca noclegowe może tak naprawdę zaważyć na udanym urlopie.
Cicha noc, ale chyba tylko podczas świąt
Wybrałeś nocleg obok świetnego clubu lub pijalni wódki albo innych lokalnych, wysokoprocentowych specjałów? To koniec Twojego spokoju, no chyba, że w mieście oficjalnie ogłoszono nocną prohibicję.
Jeśli wybierzesz miejsce zakwaterowania w centrum miasta, a zwłaszcza w kurorcie, w którym więcej ludzi przyjechało przeżyć niezapomniane imprezy niż pozwiedzać, to bądź pewny, że nie wyśpisz się w nocy. Hałasy mogą stać się na tyle uciążliwe, że zamiast podziwiać pasma górskie na wycieczkach, będziesz odsypiał kolejne nieprzespane godziny rano, w południe i wieczorem. Jak widzisz, wybór lokalizacji noclegu naprawdę może zaważyć na udanym urlopie.

Fot. Pixabay.com

Ból kręgosłupa to jeszcze nic w porównaniu z …
Niewygodne łóżko w Pensjonacie u Babci Krysi to jeszcze nic w porównaniu z tym, co może czekać Cię w hotelu czy ośrodku wypoczynkowym do którego się udajesz. Jeśli Twój wybór będzie nie do końca przemyślany, to bądź pewny, że:
– rano przed oknem Twojego pokoju będą jeździć samochody;
– jedzenie szpitalne okaże się rarytasem przy tym, co dostaniesz na jadalni;
– zimą z pokoju będzie zimniej niż na Syberii, a w lecie gorzej niż w Afryce;
– zamiast balkonu z widokiem na plażę będziesz miał uroczy widok na śmietnik.
To oczywiście najczarniejsze scenariusze. Wybierasz nocleg? Lepiej zrób wszystko, żeby ani jeden z nich się nie spełnił.
Pada deszcz, pada deszcz…
Wyjazd z dziećmi na pierwsze wspólne wakacje? Brzmi wspaniale! Niestety zaplanujesz dosłownie wszystko, ale nie przewidzisz pogody. Jeśli wybierzesz miejsce noclegowe bez jakichkolwiek dodatkowych atrakcji, to bądź pewny, że dzieci nie będą zadowolone z rozwiązywania krzyżówek czy oglądania bajek z telefonu komórkowego.
Wybierając miejsce zakwaterowania, warto zwrócić uwagę na:
– atrakcje w samym ośrodku/hotelu;
– atrakcje w najbliższej okolicy, które nie są zależne od pogody.
Czasem naprawdę lepiej dopłacić nawet kilkadziesiąt złotych do doby hotelowej, ale postawić na ośrodek z basenem, stołem bilardowym, placem zabaw, siłownią, czy pokojami z telewizorem. Takie atrakcje z pewnością uratują wyjazd, któremu nie będzie towarzyszyła dobra pogoda.

Fot. Pixabay.com

Wycieczka? Lepiej zatroszcz się o dobre zniżki na komunikację
Nie byliśmy przekonani, co do noclegu w centrum miasta, ale nie do końca dobrym rozwiązaniem może okazać się zakwaterowanie na jego obrzeżach. Jakikolwiek dojazd do zabytkowych dzielnic czy największych atrakcji, a nawet wejść na szlaki będzie mocno utrudniony. Przede wszystkim zastanów się, czego oczekujesz sam od siebie podczas wakacyjnego urlopu i dostosuj lokalizację do swoich potrzeb.

Wybór zakwaterowania na wakacje naprawdę może zaważyć na udanym wyjeździe? Chcesz uniknąć niepotrzebnych rozczarowań? Lepiej dwa razy się zastanów zanim zarezerwujesz miejsce nawet w najlepszym hotelu w mieście

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *